Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Beržyninis baravykas - Boletus betulicola

  Valgomas

  Šeima: Baravykiniai » Gentis: Baravykas »» Beržyninis baravykas išsiskiria savo balta spalva, bei tuo kad atrandamas išskirtinai po beržiukais bei itin atvirose bei saulėtose vietose.

  Kepurėlė: Vaisiakūniai dideli, mėsingi. Kepurėlė balta, balsva, kartais nežymaus kreminio atspalvio, užauga iki 15 cm skersmens, pradžioje pusrutuliška, apvali, iškili, vėliau paplokščia, silpnai raukšlėta, drėgnu oru lipni.

  Vamzdeliai: Vamzdeliai 1–2,5 cm ilgio, balti, seni - gelsvai žalsvi.

  Kotas: Kotas 5–12×2–3 cm dydžio, jaunas - pilvotas, senas - cilindriškas tačiau dažniau šiek tiek storėjantis į apačią, baltas, rusvas, su šviesiu tinkleliu.

  Trama (mėsa): Trama balta, įpjauta spalvos nekeičia, malonaus kvapo ir skonio.

  Sporos: žalsvos

  Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, išskirtinai tik po beržais, mėgsta šviesias, žolėtas vietas. Atrandamas ne tik miškuose, gali augti ir parkuose, net ir sodybose, dažniausiai po pavieniais beržais.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): Labai skanus, grybautojų mėgstamas grybas (šviežias, džiovintas, marinuotas, šaldytas), tačiau Lietuvoje nėra dažnas.

  Antrosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili, kepurėlės apačia vamzdeliai, dažniausia spalva balta (dažniausiai balta, kartais gali būti balsva, kartais nežymaus kreminio atspalvio), kotas pilnaviduris (jaunų kotas storas,o vėliau šiek tiek storėjantis į apačią, baltas, rusvas, su šviesiu tinkleliu),
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija