Dabar esate » Grybų katalogas »» Valgomi grybai » Kažkada buvo valgomi, o dabar nebe! » Paieška

  Auksuotoji smulkiažvynė - Phaeolepiota aurea

  Valgoma

  Šeima: Pievagrybiniai » Gentis: Smulkiažvynė »» Auksuotoji smulkiažvynė išsiskiria geltonos ar auksinės spalvos stambiomis kepurėlėmis bei tokios pat spalvos tik šiek ryškesniu rinkiu.

  Kepurėlė: 6 - 15 cm (kartais net 35 cm ir didesnė) skersmens, aksomiška, smulkiai grūdėta, rusvai geltonos ar rusvai aukso spalvos. Jaunų pusrutuliški su žemyn užlinkusiais kraštais, augant plokštėja, senesnių kartais krašteliai būna banguoti.

  Lakšteliai: jaunų grybų lakšteliai pridengti odišku geltonu grūdėtu apvalkalu, augant apavkalas atsiskiria nuo kepurėlės kraštų. Lakšteliai laisvi, gelsvai rudi, siauri.

  Kotas: 8–20 cm ilgio ir 2–6 cm pločio, į pamatą šiek tiek storėjantis, su plėveliniu geltonu, šiek tamsesniu nei kepurėlės spalva, žiedu, virš kurio balsvas, gelsvas lygus, žemiau jo grūdėtas, žvynuotas, beveik kepurėlės spalvos.

  Trama (mėsa): balta, senesnių gelsvai balta, stora, senesnių grybų kaip ir kotų trama kieta, be ypatingo kvapo, nekarti, perpjovus ar perlaužus pagelsvėja.

  Sporos: rusvos

  Augimas: Auga rugpjūčio - spalio mėnesiais, pamiškėse, pagrioviuose, parkuose, prie ežerų. Mėgsta smėlėtas, taip pat ir durpingas, žolėtas vietas. Paprastai auga didelėmis grupėmis, dažnai sudaro raganų ratilus.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Niam niam (vartojimas): rekomenduojama naudoti tik jaunesnių grybų kepurėles, nes senesnių grybų bei kotų trama yra kieta.

  Ketvirtosios kategorijos grybas

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė pusrutuliška, aksominė, kepurėlės lakšteliai nepriaugę prie koto, dažniausia spalva geltona (paprastai su rausvu atspalviu, jaunų pusrutuliški su žemyn užlinkusiais kraštais, augant plokštėja), kotas pilnaviduris, storas (storėjantis, su plėveliniu geltonu, šiek tamsesniu nei kepurėlės spalva, žiedu, prie lakštelių kotas lygus balsvas, žemiau žiedo žvynuotas), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą,
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Kaip išvengti susidūrimo su gyvate?

  Kaip išvengti susidūrimo su gyvate? Reikia avėti aulinius guminius batus – gyvatės retai įkanda aukščiau apatinio blauzdos trečdalio. Brisdami per

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija