WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Receptų katalogas :: Receptainė


»» Švediško stalo subtilybės »» Vieno kąsnio užkanda

Švediškas stalas - labai paplitusi lankytojų ar svečių aptarnavimo forma. Dauguma švediškais stalais yra vadinami furšetiniai stalai. Tačiau tai ne tas pats - skiriasi stalo serviravimas bei patiekalai.

Švediškas stalas gali būti organizuojamas restoranuose, kavinėse, taip pat sėkmingai jį galima suorganizuoti ir namuose, ruošiant įvairias šventes. Tai greitas aptarnavimas ir labai patogus, nes lankytojai ar svečiai apsitarnauja patys - tai yra patys įsideda užkandžius ir patiekalus, įsipila šaltus ir karštus gėrimus.

Esminis skirtumas tarp furšetinio ir švediško stalo yra tas, kad organizuojant švedišką stalą, patalpoje yra statomi stalai ir kėdės, prie kurių valgo lankytojai. Stalai yra dengiami staltiesėmis, puošiami gėlių puokštėmis, žvakėmis, serviruojamos individualaus naudojimo servetėlės ir užkandžių įrankiai.

Furšetiniam stalui būdinga tai, kad lankytojai valgo ir geria stovėdami, nes prie furšetinio stalo nestatomos kėdės. Todėl furšetiniam stalui visi šalti ir karšti užkandžiai bei patiekalai ruošiami ar pjaustomi tik mažomis porcijomis, tai yra vieno kąsnio, kad būtų patogu valgyti stovint ir tik šakute.

Organizuojant švedišką stalą, gali būti ruošiami porcijiniai, stambiagabaliniai patiekalai, tai yra kumpiai, keptos žąsys, įdaryti paršeliai. Prie kiekvieno patiekalo turi būti dedami specialūs įrankiai pjaustymui ir įsidėjimui. Lankytojai ar svečiai įsidėję pageidaujamus patiekalus, eina valgyti prie stalo. Paprastai tai būna maži stalai, būtina sąlyga organizuojant švedišką stalą - numatyti viesiems svečiams sėdima vieta prie stalo.

Švediškas stalas taip pat kaip ir furšetinis stalas yra dengiamas specialia staltiese iki žemės. Pats stalas taip pat puošiamas gėlių puokštėmis, žvakėmis, servetėlėmis. Staltiesės gali būti baltos, spalvotos, languotos. Tai priklauso nuo to, kokiai progai yra serviruojamas stalas.

Švediškas stalas paprastai statomas salės viduryje, tačiau jei nėra galimybių gali būti serviruojamas ir prie sienos.Jis gali būti platus, su dviem ar trim paaukštinimais, skirtais atskiriems patiekalams. Ant stalo krūvelėmis serviruojamos užkandžių, patiekalų, deserto lėkštelės, grupelėmis - taurės, puodeliai kavai, arbatai.

Gali būti ruošiami atskiri šaltų užkandžių, sriubų, karštų patiekalų bei kavos stalai.

Švediškam stalui yra būdingas gausus patiekalų asortimentas. Ruošiama daug žuvies bei jūros gėrybių patiekalų. Tinka mėsos kepsniai, virti ir kepti kumpiai, įdarytos vištos ir kalakutai.

Švediškam stalui siūlomos įvairios daržovių ir vaisių salotos, natūralios daržovės, vaisiai, įvairūs sūriai.

Padažai turi būti paduodami atskirai padažinėse, kad lankytojas turėtų galimybę padažą pasirinkti pagal savo skonį. Švediško stalo etiketas leidžia nesilaikyti patiekalų valgymo eiliškumo, tačiau reikėtų įsidėti tiek, kiek suvalgai.

Paprastai švediškas stalas kaip ir furšetinis stalas serviruojamas, kaip sakoma ne tik skrandžiui bet ir akims...


  Daugiau »» Foto idėjos furšetiniam stalui


 Taisyti / Papildyti » Naujasis receptainės adresas

www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai