Dabar esate » Receptai su grybais »» Prieskoniai grybams

  Česnako naudojimas ir nauda

  Česnako naudojimas ir nauda

  Česnakai - nuo seniausių laikų aukštinama ir vertinama prieskoninė daržovė, kuri naudojama beveik viso pasaulio virtuvėje. Vartojamas šviežias, džiovintas arba miltelių pavidalu.

  Tai daugiametė nereikli svogūninė daržovė, plačiai auginama soduose ir daržuose kaip prieskoninis augalas.

  Naudojimas:
  Aštrus česnako skonis ir kvapas, lemia česnako vartojimą kulinarijoje. Jis suteikia maistui aštrų, pikantišką ir savitą kvapą. Kad šios savybės išliktų, smulkintas česnakas į patiekalus dedamas baigiant virti.

  Ši prieskoninė daržovė vartojama kaip rauginamiems produktams bei marinatams, konservams ir dešroms skaninti.

  Kulinarijoje smulkintas česnakas dedamas į daugelį mėsos, paukštienos bei daržovių patiekalų, į padažus,ruošiant žuvį ir kt.

  Laiškinis česnakas - vartojamas taip pat kaip ir rūgštynės lapai.
  Laiškiniai česnakai maži svogūnų giminaičiai turi sieros junginių, todėl, jei valgomi dideliais kiekiais, gali sumažinti kraujospūdį.


  Lygiai taip pat kaip vertinamas kulinarijoje, česnakas vertinamas ir medicinoje. Nuo seniausių laikų žmonės tikėjo česnako stebuklinga gydymo galia, vartojo jį gydydami įvairiausias ligas..

  Česnakas minimas Biblijoje, indų šventraščiuose, senovės romėnų medicinos literatūroje.

  Įžymus gydytojas ir mąstytojas Avicena česnakus siūlė valgyti nuo visų ligų. Senovėje česnakai, kaip ir visi kiti stipriai kvepiantys augalai, naudoti demonams išvaryti ar, pvz., vampyrams atbaidyti. Ir dabar česnakas dažnai vadinamas universaliu gydytoju, natūraliu antibiotiku.


  Česnakas liaudies medicinoje:

  • Česnakai žadina apetitą, gerina maisto virškinimą,
  • gerina širdies veiklą,
  • tinkamas vartoti persišaldžius.
  • gydo aterosklerozę.
  • mažina kraujospūdį.
  • vertinama, kaip nuo vėžio sauganti daržovė.
  • mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

  Skaityti daugiau »»

  Kam medikai nerekomenduoja vartoti česnako:

  • Sergant kepenų ir inkstų ligomis,
  • Prieš sudėtingas operacijas.
  • Nederėtų jo vartoti dideliais kiekiais nėštumo ir žindymo periodu.
  • Nepaskyrus gydytojui, nevartoti dideliais kiekiais, jei kartu vartojami kraujo krešėjimą mažinantys vaistai.
  • Turintiems problemų su skrandžio veikla, česnaką bei česnako preparatus reikia vartoti po valgio, nes gali sutrikti skrandžio veikla.

   Daugiau » Valgomasis česnakas :: Allium sativum 

  Rekomenduojame žinoti

  Kislusis baravykas

  Kislusis baravykas išsiskiria mėsinga, žalsvai pilka dažniausiai su rusvu atspalviu kepurėle, paspaudus trama labai greitai keičia spalvą, nusidažo tamsiai mėlyna spalva.

  Girinis pievagrybis

  Girinis pievagrybis išsiskiria pilkšvai balta, geltonai dėmėta, nemėsinga, plaušuota kepurėle bei dažniausiai su rausvu atspalviu kotu, turinčiu platų, nukarusį rinkį.

  Arčerio tinklagrybis

  Arčerio tinklagrybis tai paprastosios poniabudės giminaitis. Kaip ir poniabudės, pradžioje būna kiaušinio formos, vėliau praplyšta ir iš jo išlenda ir auga 4–6 iki 10–15 cm

   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

Samaninė arenija

Nuodingi, nevalgomi grybai Samaninė arenija - nedidelis, labai plonas grybas, išsiskiriantis savo vėduokliška kepurėle, dažniausiai netaisyklingai banguotais kraštais. Atrandamas išskirtinai tarp arba

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija