Dabar esate » Receptai su grybais »» Prieskoniai grybams

  Česnako naudojimas ir nauda

  Česnako naudojimas ir nauda

  Česnakai - nuo seniausių laikų aukštinama ir vertinama prieskoninė daržovė, kuri naudojama beveik viso pasaulio virtuvėje. Vartojamas šviežias, džiovintas arba miltelių pavidalu.

  Tai daugiametė nereikli svogūninė daržovė, plačiai auginama soduose ir daržuose kaip prieskoninis augalas.

  Naudojimas:
  Aštrus česnako skonis ir kvapas, lemia česnako vartojimą kulinarijoje. Jis suteikia maistui aštrų, pikantišką ir savitą kvapą. Kad šios savybės išliktų, smulkintas česnakas į patiekalus dedamas baigiant virti.

  Ši prieskoninė daržovė vartojama kaip rauginamiems produktams bei marinatams, konservams ir dešroms skaninti.

  Kulinarijoje smulkintas česnakas dedamas į daugelį mėsos, paukštienos bei daržovių patiekalų, į padažus,ruošiant žuvį ir kt.

  Laiškinis česnakas - vartojamas taip pat kaip ir rūgštynės lapai.
  Laiškiniai česnakai maži svogūnų giminaičiai turi sieros junginių, todėl, jei valgomi dideliais kiekiais, gali sumažinti kraujospūdį.


  Lygiai taip pat kaip vertinamas kulinarijoje, česnakas vertinamas ir medicinoje. Nuo seniausių laikų žmonės tikėjo česnako stebuklinga gydymo galia, vartojo jį gydydami įvairiausias ligas..

  Česnakas minimas Biblijoje, indų šventraščiuose, senovės romėnų medicinos literatūroje.

  Įžymus gydytojas ir mąstytojas Avicena česnakus siūlė valgyti nuo visų ligų. Senovėje česnakai, kaip ir visi kiti stipriai kvepiantys augalai, naudoti demonams išvaryti ar, pvz., vampyrams atbaidyti. Ir dabar česnakas dažnai vadinamas universaliu gydytoju, natūraliu antibiotiku.


  Česnakas liaudies medicinoje:

  • Česnakai žadina apetitą, gerina maisto virškinimą,
  • gerina širdies veiklą,
  • tinkamas vartoti persišaldžius.
  • gydo aterosklerozę.
  • mažina kraujospūdį.
  • vertinama, kaip nuo vėžio sauganti daržovė.
  • mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

  Skaityti daugiau »»

  Kam medikai nerekomenduoja vartoti česnako:

  • Sergant kepenų ir inkstų ligomis,
  • Prieš sudėtingas operacijas.
  • Nederėtų jo vartoti dideliais kiekiais nėštumo ir žindymo periodu.
  • Nepaskyrus gydytojui, nevartoti dideliais kiekiais, jei kartu vartojami kraujo krešėjimą mažinantys vaistai.
  • Turintiems problemų su skrandžio veikla, česnaką bei česnako preparatus reikia vartoti po valgio, nes gali sutrikti skrandžio veikla.

   Daugiau » Valgomasis česnakas :: Allium sativum 

  Rekomenduojame žinoti

  Stambioji gijabudė

  Stambioji gijabudė, tai gan pavojingas grybas, atrandamas netgi ir soduose, skiriamasis ženklas gali būti tas, kad šio grybo lakšteliai yra visuomet rožinio atspalvio, pagal

  Stačioji plaušabudė

  Priklauso Nausėdinių grybų šeimai, plaušabudžių genčiai. Stačioji plaušabudė išsiskiria ilgu ir plonu kotu bei paprastai, išskleisto skėčio formos, su sutrūkinėjusiais krašt

  Ūmėdė garduolė

  Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Garduolės ūmėdės kepurėlės pavirčius nesulupa, jauna yra balta, vėliau gelsva arba gelsvai rusvai dėmėta.

   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija