WWW.grybai.net
2oo8::2o11
Padaryti startiniu  Įkelti į Favoritus
Rašyti laišką svetainės administratoriui  DUK - dažniausiai užduodami klausimai
Siųsti nuorodą | Rekomenduoti draugams  Receptų katalogas :: Receptainė

 Receptų katalogo žodynas   Grybų žodynas 


 »» Žodynas - patiekalų ingredientų aprašymai"


Abrikosai – pradėti auginti Kinijoje prieš 4000 metų. Senovės Romoje laikytas brangiu skanėstu ir iš ten paplito po pietų Europą. Tačiau, šių laikų specialistai laikosi nuomonės, kad abrikosai pradėti auginti Užkaukazėje, kiti teigia, kad prie to prisidėjo Aleksandras Didysis, o dar kiti – į Vakarų Europą abrikosus iš Kinijos atvežė armėnų pirkliai. Į Amerika abrikosas atkeliavo kartu su ispanais ir nuo to laiko paplito Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Tai populiarūs sezoniniai vaisiai, prinokstantys birželio ir liepos mėnesiais. Abrikosai

Prancūzai abrikosą laiko netgi – moteriško seksualumo simboliu.

Persai dėl auksinės spalvos juos vadino „saulės kiaušiniais“. Buvo auginami Nabuchodonosaro kabančiuose soduose Babilone.

Romėnai juos vadindavo armėniškais obuoliais. Beje, toks yra ir lotyniškas paprastojo abrikoso pavadinimas Armeniaca vulgaris.

Manoma, kad viena pagrindinių sudedamųjų dieviškojo nektaro, kurį gerdavo Olimpe graikų dievai, dalių, buvo abrikosų tyrė. O jeigu pirmą naujųjų metų dieną pražįsta abrikosų žiedai, vietnamiečiai nesijaudina, kad tais metais užpuls nelaimės. Juk abrikosų žiedai pranašauja ypatingą sėkmę ir saugo namus nuo piktųjų dvasių.

Abrikosai:

     Neturi sočiųjų riebalų, natrio, cholesterolio.
     Juose ypač daug vitaminų A ir C.
     Vitamino B5, kuris ne tik suteikia žvalumo, bet ir padeda sudeginti organizme riebalus, šaltinis.
     Beto, puikus kalio šaltinis.
     Beto, nemažai kalcio, silicio, fosforo.
     Juose daug vario ir kobalto, todėl šie vaisiai naudingi, gydant anemiją.
     Džiovintuose vaisiuose gausu geležies ir vitamino C. Geležis stimuliuoja kairįjį smegenų pusrutulį, atsakingą už analitinį mąstymą, o vitaminas C padeda geriau pasisavinti geležį. Dienai pakaks 3-4 džiovintų abrikosų.

Naudingiausias džiovintas vaisius — abrikosas. Džiovinti abrikosai nepraranda savo maistingųjų medžiagų. Beje, geriausiai vitaminus išlaiko džiovinti abrikosai su kauliukais. Jie džiovinami tiesiai ant medžių.

Jų valgyti rekomenduojama žmonėms, sergantiems anemija, širdies ir kraujagyslių ligomis, nes juose gausu kalio ir magnio, kurie yra būtini gerai širdies veiklai palaikyti. Jeigu geriate šlapimą varančių preparatų, tuomet džiovinti abrikosai labai reikalingi, nes organizme sutrinka druskų pusiausvyra. Kalcio juose taip pat yra žymiai daugiau, todėl jų rekomenduojama valgyti per keturiasdešimt perkopusioms moterims, kad išvengtų osteoporozės.

Abrikosus rekomenduojama valgyti, sergant plaučių ligomis.

Manoma, kad 100 g šio produkto prilygsta 40 g geležies arba 250 g šviežių kepenėlių. Augalinės skaidulos puikiai išvalo žarnyną. Be to, manoma, kad reguliariai valgant džiovintus abrikosus sumažėja rizika susirgti vėžiu.

Šie vaisiai labai naudingi smegenims. Jei norite pagerinti atmintį ir pakelti darbingumą, užtenka per dieną suvalgyti po 50 g džiovintų abrikosų.


 Taisyti / Papildyti » 

DĖMESIO!

Naujasis receptainės adresas
www.verdamkepam.lt

2015-07-04
L a i m a
Sapnų pasaulis | Avatarai | Horoskopai | Vardų žinynas | Vietoves.lt |
Svetainės info | Rašyti autoriams | Jūsų komentarai | Literatūra/Nuorodos
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai