Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Paprastoji ankštenė - Scleroderma citrinum

  Nuodinga

  Šeima: Ankšteniniai » Gentis: Ankštenė »» Paprastoji ankštenė išsiskiria tuo kad jie yra apvalūs, rutuliški, su gruoblėtu suaižėjusiu paviršiumi, ochrinės spalvos gumbai.

  Kepurėlė: Vaisiakūniai vidutinio didumo arba dideli, 3-10 cm skersmens, dažniausiai rutuliški ar beveik rutuliški, jauni paprastai citrinos geltonumo, o senesni ochrinės, rudai geltonos spalvos, kartais po kelis suaugę į vieną kupstą. Luobelė stora, suaižėjusi, karpota, pasidengusi žvyneliais.

  Kotas: Bekotis.

  Trama (mėsa): Trama jaunų grybų balta, perpjauta parausta, senesnių violetiškai juoda arba beveik juoda, išraizgyta baltomis gyslomis, kieta, stangri, karti, nemalonaus kvapo.

  Sporos: violetinės

  Augimas: Auga liepos – spalio mėn. smėlinguose miškuose, pakelėse, parkuose, netgi soduose, ganyklose, aptinkami ir dirvonuose, tiek pavieniui tiek ir grupelėmis, dažnai būna suaugę keli grybai į vieną kupstą, rizoidų kuokštu paprastai tvirtai suauga su substratu. Lietuvoje dažna.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Turi panašumo į valgomus pumpotaukšlius.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė rutuliška, žvynuota, dažniausia spalva gelsva (spalva nevienoda, rutuliški, jauni citrinos geltonumo, o senesni ochrinės, rudai geltonos spalvos, Luobelė stora, suaižėjusi, karpota, pasidengusi žvyneliais), kotas , perlaužtas keičia spalvą.
  Panašūs grybai:
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Simptomai apsinuodijus grybais

  Dažniausiai apsinuodijus grybais simptomai atsiranda ne iš karto, todėl dažnai neskubama kreiptis į gydytoją, O tai gali būti lemtinga klaida, deja kartais nebeištaisoma

  Pirmoji pagalba užspringus

  Užspringimo priežastis: žmogus negali vienu metu ryti ir įkvepti - tą jis turi daryti skyrium tai yra arba ryti arba įkvėpti

Kietoji guotė

Kietoji guotė išsiskiria balsvai gelsva ar dramblio kaulo spalvos, dažnai ir su žalsvu atspalviu, netaisyklingos formos kepurėle bei tokios pat spalvos kotu. Išskirtinai lap

Vėduoklinė meškaitė

Nuodingi, nevalgomi grybai Vėduoklinė meškaitė išsiskiria bekote, vėduokliška, švelniai plaušuota, gelsvai oranžiškos ar ryškios geltonai oranžiškos spalvos kepurėle.

Skroblyninis raudonviršis

Skroblyninis raudonviršis išsiskiria matine ruda arba pilkai ruda kepurėle, kuri augant dažniausiai susiraukšlėja, labai retai suskeldėja, plaušuotu kotu.

Juosvasis raudonviršis

Juosvasis raudonviršis išsiskiria juosva arba juosvai ruda kepurėle, baltais vamzdeliais,kurie augant pilkėja, šiukščiu juodai plaušuotu kotu bei beržų kaimynyste.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija