Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Nuodingasis pievagrybis - Agaricus xanthoderma

  Nuodingas

  Šeima: Pievagrybiniai » Gentis: Pievagrybis »» Nuodingasis pievagrybis išsiskiria balta, paspaudus geltonuojančia, todėl dažniausiai su gelsvomis dėmėmis kepurėle bei itin nemaloniu stipriu kvapu.

  Kepurėlė: 5–12 cm skersmens, iš pradžių apvali, vėliau iškili arba paplokščiai iškili, nemėsinga, lygi, balta. Luobelė paprastai lygi, kartais šiek tiek žvynuota. Dažnai su gelsvomis dėmėmis.

  blankios rožinės, senesnių grybų rausvai rudos, senų šokoladinės rudos spalvos, siauri, tankūs, laisvi.

  Kotas: 5-15 cm ilgio ir 1-2,5 cm storio, vienodo storumo, baigiasi nedideliu gumbeliu, kuris dažniausiai gelsvas, tuščiaviduris, baltas, plikas, kartais net blizgantis, su dvigubu, žvynuotu, storu, gelsvai dėmėtu rinkiu. Aukštai esantis rinkis būna baltas odiškas, apatinė pusė tankiai išvagota griovelių. Kotas žemiau rinkio paprastai yra gelsvo atspalvio ar su gelsvomis dėmėmis..

  Trama (mėsa): balta, perpjovus staigiai pagelsta, ypač koto gumbo, stipraus karbolio kvapo. Viršutinė koto dalies trama balta, apatinė pilkai geltona, jai būdingas nemalonus stiprus dezinfekcinės priemonės (Karbolio) kvapas, taip pat ji nemalonaus skonio.

  Sporos: tamsiai rudos.

  Augimas: Auga liepos - rugpiūčio mėnesiais, lapuočių ir spygliuočių miškuose, parkuose, soduose, miškų pakraščiuose, krūmokšniuose, pakelėse. Paprastai atrandamas grupėmis.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Karabolio grybas, baltasis šungrybis, [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Labai panašus į dirvinį ir valgomąjį pievagrybius, bet perlaužus staigiai pagelsta ir skleidžia nemalonų kvapą, todėl nuo jų nesunkiai atskiriamas.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili, žvynuota, dažniausia spalva balta (spalva nevienoda, augant kepurėlė plokštėja, nemėsinga, dažnai su gelsvomis dėmėmis.), kotas tuščiaviduris, plonas (kotas vienodo storumo, baigiasi nedideliu gelsvu gumbeliu. Spalva įvairuoja nuo baltos iki pilkos. Žemiau rinkio gelsvas arba su gelsvomis dėmėmis), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą.
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Valgomasis pievagrybis - Agaricus campestris
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba įsisiurbus erkei

  Greitas įsisiurbusių erkių pašalinimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė

  Pirmoji pagalba susidūrus su žaibu

  Paprastai patyrus žaibo smūgį, ant nukentėjusiojo kūno matyti melsvos spalvos medžio pavidalo raizginys. Nukentėjusysis visais atvejais praranda samonę

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija