Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Nuodingasis pievagrybis - Agaricus xanthoderma

  Nuodingas

  Šeima: Pievagrybiniai » Gentis: Pievagrybis »» Nuodingasis pievagrybis išsiskiria balta, paspaudus geltonuojančia, todėl dažniausiai su gelsvomis dėmėmis kepurėle bei itin nemaloniu stipriu kvapu.

  Kepurėlė: 5–12 cm skersmens, iš pradžių apvali, vėliau iškili arba paplokščiai iškili, nemėsinga, lygi, balta. Luobelė paprastai lygi, kartais šiek tiek žvynuota. Dažnai su gelsvomis dėmėmis.

  blankios rožinės, senesnių grybų rausvai rudos, senų šokoladinės rudos spalvos, siauri, tankūs, laisvi.

  Kotas: 5-15 cm ilgio ir 1-2,5 cm storio, vienodo storumo, baigiasi nedideliu gumbeliu, kuris dažniausiai gelsvas, tuščiaviduris, baltas, plikas, kartais net blizgantis, su dvigubu, žvynuotu, storu, gelsvai dėmėtu rinkiu. Aukštai esantis rinkis būna baltas odiškas, apatinė pusė tankiai išvagota griovelių. Kotas žemiau rinkio paprastai yra gelsvo atspalvio ar su gelsvomis dėmėmis..

  Trama (mėsa): balta, perpjovus staigiai pagelsta, ypač koto gumbo, stipraus karbolio kvapo. Viršutinė koto dalies trama balta, apatinė pilkai geltona, jai būdingas nemalonus stiprus dezinfekcinės priemonės (Karbolio) kvapas, taip pat ji nemalonaus skonio.

  Sporos: tamsiai rudos.

  Augimas: Auga liepos - rugpiūčio mėnesiais, lapuočių ir spygliuočių miškuose, parkuose, soduose, miškų pakraščiuose, krūmokšniuose, pakelėse. Paprastai atrandamas grupėmis.

  Lietuvoje priskiriamas prie retesnių grybų.

  Sinonimai: Karabolio grybas, baltasis šungrybis, [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


    Labai panašus į dirvinį ir valgomąjį pievagrybius, bet perlaužus staigiai pagelsta ir skleidžia nemalonų kvapą, todėl nuo jų nesunkiai atskiriamas.

  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė iškili, žvynuota, dažniausia spalva balta (spalva nevienoda, augant kepurėlė plokštėja, nemėsinga, dažnai su gelsvomis dėmėmis.), kotas tuščiaviduris, plonas (kotas vienodo storumo, baigiasi nedideliu gelsvu gumbeliu. Spalva įvairuoja nuo baltos iki pilkos. Žemiau rinkio gelsvas arba su gelsvomis dėmėmis), kotas turi žiedą, perlaužtas keičia spalvą.
  Panašūs grybai:
  Valgomi grybai Valgomasis pievagrybis - Agaricus campestris
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba susidūrus su žaibu

  Paprastai patyrus žaibo smūgį, ant nukentėjusiojo kūno matyti melsvos spalvos medžio pavidalo raizginys. Nukentėjusysis visais atvejais praranda samonę

  Pirmoji pagalba nusideginus

  Jei tikėti statistika, dažniausiai nusideginama karštu skysčiu (vandeniu, arbata, kava, sriuba), liepsna, prisilietus prie įkaitinto daikto, rečiau – garais ar cheminėmis

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija