Dabar esate » Grybų katalogas » Nuodingi ir nevalgomi grybai » Mirtinai nuodingi grybai

  Kūginė guotenė - Hygrocybe conica

  Nuodinga

  Šeima: Guoteniniai » Gentis: Guotenė »» Kūginė guotenė išsiskiria ryškios oranžiškai raudonos ar rausvai geltonos spalvos kūgiška kepurėle, kuri senstant džiūsta ir juoduoja.

  Kepurėlė: 2–6 cm skersmens, kartais didesnė, kūgio arba kūginio varpelio formos, oranžiškai raudona, rausvai geltona, augant paprastai išblunka iki geltonos ar žalsvai geltonos spalvos. Senstant grybai džiūsta ir juoduoja. Luobelė gleivėta..

  Lakšteliai: priaugtiniai, platūs, gelsvi.

  Kotas: 5–10 aukščio ir 0,5–1,5 cm storio, vienodo storio, senesnių suktas su ryškiais išilginiais grioveliais, plaušuotas, žalsvai geltonas, senas - juosvai dėmėtas arba visai juodas, tuščiaviduris.

  Trama (mėsa): gelsva, įpjauta ar perlaužta pajuoduoja, be ypatingo kvapo, švelnaus skonio.

  Sporos: baltos

  Augimas: Auga liepos - spalio mėnesiais, dažniausiai atrandama pamiškėse, pakelėse. Mėgsta drėgnas, žolėtas bei atviras šviesias vietas. Auga Auga tiek pavieniui tiek ir grupelėmis.

  Dažnas grybas Lietuvos miškuose.

  Sinonimai: [pridėti grybo sinonimą]


  Rašykite aiškiai, suprantamai, nenaudokite jokių hieroglifų, simbolių
  ar apostrofų - jų neatpažins ir iki mūsų ateis nekorektiškas tekstas.


  ! Grybo liaudiškas
  ar kitas pavadinimas
  (sinonimas)
  Jūsų pastabos
  apie šį grybą:
  ! Jūsų el.paštas (tik tam jei reikėtų pasitikslinti)
  ! Įveskite kodą (kurį matote paveikslėlyje):
   
  ! Pažymėkite:


   Laukelius pažymėtus - ! - būtina užpildyti!


  Kaip atpažinti (pagrindiniai grybo požymiai): kepurėlė varpelio formos, gleivėta, kepurėlės lakšteliai priaugę prie koto, dažniausia spalva oranžinė (spalva įvairuoja nuo oranžiškai raudonos iki rausvai geltonos. Augant paprastai išblunka iki geltonos ar žalsvai geltonos spalvos. Senstant grybai džiūsta ir juoduoja.), kotas tuščiaviduris (kotas vienodo storio, senesnių su ryškiais išilginiais grioveliais, plaušuotas, žalsvai geltonas, senas - juosvai dėmėtas arba visai juodas.), perlaužtas keičia spalvą.
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)

  Rekomenduojame žinoti

  Pirmoji pagalba įkandus gyvatei

  Lietuvoje pasitaiko tik viena nuodingų gyvačių rūšis – angis. Jų buveines galima aptikti lapuočių miškuose, drėgnose, pelkėtose vietose

Dvispalvė lakabudė

Lakabudė dvispalvė išsiskiria savo violetiniu atspalviu, nors ir yra valgoma, bet reto grybautojo renkamas grybas.. matyt atbaido jo spalva, nors pasižymi skaniu skoniu bei

Konrado guotenė

Nuodingi, nevalgomi grybai Konrado guotenė išsiskiria savo spalva, kuri įvairuoja nuo geltonos iki oranžiškai geltonos. Grybui senėjant spalva paprastai išblunka iki pilkai rusvos spalvos.

Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija