TOP meniu » Receptainė » Receptai pagal tipą » Receptai pagal ingredientą » Grybai žiemai » Prieskoniai grybams
   Dabar esate »» Receptainė » Grybų atsargos žiemai

  Rauginti grybai

  Jums reikės: 5 kg grybų (žaliuokės, rudmėsės, kazlėkai, lepšiai, baravykai)
  20 šaukštų druskos.
  Žalumynai (vyšnių lapai, juodųjų serbentų lapai, krieno lapas, krapai, česnakas) pagal skonį arba turėjimą.

  Gaminimas » Rauginimui tinka žalios ir pilkos žaliuokės bei šiandien jau retos rudmėsės.
  Išvardintus grybus galima rauginti kartu. Jeigu turime didesnį kiekį kazlėkų, lepšių ir baravykų, juos taip pat galima rauginti kartu, bet nereikėtų maišyti su žaliuokėmis ir rudmėsėmis, nes tuomet negalima ilgai laikyti. Rauginimui tinkamiausi moliniai puodai arba emaliuoti kibirai, dangčiams – iš liepų pagamintos lentelės bei porcelianinės ar fajansinės plokščios lėkštelės, atitinkančios indo angą. Reikia taip pat parinkti atitinkamus akmenis, geriausia apvalius (netinka plytos ir metaliniai svarsčiai).

  Indus ir “dangtelius” reikia nuplikyti verdančiu vandeniu, o akmenis iškaitinti karštoje orkaitėje.
  Grybus rūpestingai nuplauti, o smėlėtas žaliuokes kelias valandas pamirkyti, trumpai pavirinti, išpilti ant sietelio ir dar kelis kartus perplauti.
  Sietelyje geriausia palikti per naktį. Tai labai svarbu.

  Indo dugne įmetam turimų žalumynų, po to sudėti kelių centimetrų storio grybų sluoksnį, uždėti įvairių žalumynų, perpilti saujele druskos, geriausia rupios, vėl sudėti grybų sluoksnį, žalumynų sluoksnį, perpilti druska ir t.t. Viršutinį sluoksnį taip pat apiberti druska, pridengti lentele arba lėkštele ir prislėgti akmeniu.
  Į indą dar galima dėti grybus, bet ne ilgiau 10 dienų, nes po to grybai pradeda įgauti būdingą skonį.

  Rauginimui atrenkame sveikus, nepjaustytus grybus – jų dydis neturi reikšmės. Lepšių, baravykų ir rudmėsių rauginamos vien kepuraitės.
  Indą su grybais reikėtų laikyti šaltoje vietoje.
  Po 3 savaičių jie jau tinka naudojimui.

  Jeigu indo paviršiuje atsiranda apnašos, o grybai neišskiria pakankamo sulčių kiekio, reikia įpilti truputį atšaldyto virinto vandens, o viršutinį grybų sluoksnį pridengti sterilizuota marle.
  Grybus vartojimui imkite iš gilesnio sluoksnio, o viršutinį sluoksnį atidėkite, po to vėl viršuje sudėkite atidėtus grybus ir prislėkite lentele bei akmeniu.
  Vėsioje patalpoje grybai puikiai išsilaiko 3-4 mėnesius.
  Kiti patiekalai su ingredientais: Grybai • Žaliuokės • Rudmėsės • Lepšiai • Kazlėkai • Baravykai •
   Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)


Raganų ratilai

Raganų ratilai - liaudiškai dar vadinami laumių ratais, raganų puota, raganų ratai, raganų žiedai - tai ne kas o tik grybai, augantys gan taisyklingais žiedais

Smailiažvynė žvynabudėlė

Nuodingi, nevalgomi grybai Smailiažvynė žvynabudėlė tai gražūs žvynuoti vaisiakūniai, dažniausiai augantys tarp žolių. Išsiskiria ryškios geltonos ar gelsvos spalvos kepurėle, kuri apaugusi greitai nu

Kopūstgalvis raukšlius

Kopūstgalvis raukšlius tai iš tų grybų, kurių su jokiu kitu grybu nesumaišysi, žinoma nebent su kalafioro galva :). Tai labai raukšlėtas ar garbanotas, apie 10-35 cm skersme

Rudeninis bobausis

Nuodingi, nevalgomi grybai Rudeninis bobausis išsiskiria netaisyklingos formos, skiautėta ruda ar kaštono spalvos kepurėle. Šviežias priskiriamas prie mirtinai nuodingų grybų.

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija