TOP meniu » Receptainė » Receptai pagal tipą » Receptai pagal ingredientą » Grybai žiemai » Prieskoniai grybams
     Dabar esate »» Receptainė

    Rekomenduojame žinoti

    Baltarudis baltikas

    Baltarudis baltikas išsiskiria kaštono spalvos arba rausvai ruda kupurėle bei itin smėlėtu kotu, nes dažniausiai atrandama smėlėtuose pušynuose, grupėmis.

    Geltonoji kempinė

    Tai stambus ryškiai geltonos spalvos ant medienos čerpiškai augantis parazitinis grybas. Dažniausiai naudojamas grybų miltelių gamybai.

    Trapioji ūmėdė

    Trapioji ūmėdė išsiskiria labai trapia, paplokščia su įdubusiu viduriuku, dažniausiai violetiškai juoda su rausvu atspalviu kepurėle bei karčiai aštriu skoniu.

    Pilkalakštė plaušabudė

    Pilkalakštė plaušabudė tai gan mažas, smulkus, baltas arba pilkai baltas, plaušuota kepurėle grybukas, paprastai augantis drėgnesnėse vietovėse.

    Pušyninis baravykas

    Pušyninis baravykas išsiskiria plačiai gaubta, paprastai tamsia raudonai ruda su violetiniu atspalviu kepurėle bei į apačią sustorėjusiu kotu.

    Gražiakotis baravykas

    Gražiakotis baravykas išsiskiria stambia pilkai balta ar pilkai gelsva kepurėle, bei dviejų spalvų, prie kepurėlės geltonu, o apačioje ryškiai raudonu, per viduriuką storėja

    Juodkotė ugniabudė

    Ugniabudė juodkotė išsiskiria paprastai lipnia, oranžiškai geltona si šviesesniais krašteliais kepurėle bei aga ant senesnių medžių ar supuvusios medienos bei šakų.

    Auksakotis baravykas

    Įdomu kodėl toks pavavadinimas, nes ištikrųjų kotas dažniausiai turi raudoną atspalvį, kaip ir kepurėlė. Grybo išskirtinis požymis - suaižėjusi kepurėlė (sutrūkinėjusi).

    Paprastoji poniabudė

    Jauni grybai yra vištos kiaušinio pavidalo ir dydžio, balti, pusiau iš žemės išlindę arba dažnai būna ir žemės paviršiuje. Toks kiaušinis sudarytas iš dviejų sluoksnių, tarp

    Juodkotė meškutė

    Juodkotė meškutė išsiskiria ekscentriška rausvai ar gelsvai ruda kepurėle, bei ekscentišku juodai aksominiu, siaurėjančiu į apačią kotu.

    Pelkinė ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Pelkinė ūmėdė išsiskiria kraujo raudonumo kepurėlės spalva ir atrandama dažniausiai dregnose vietose ar pelkių pakraščiuose.

    Kislioji guotė

    Kislioji guotė išsiskiria balta arba baltai gelsta nedidelia kepurėle, tokios pačios spalvos kotu. Grybas augantis grupėmis, kartais net ir labai gausiomis.

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)


5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

Samaninė arenija

Nuodingi, nevalgomi grybai Samaninė arenija - nedidelis, labai plonas grybas, išsiskiriantis savo vėduokliška kepurėle, dažniausiai netaisyklingai banguotais kraštais. Atrandamas išskirtinai tarp arba

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija